sīpoli
Viens
lasis
Divi
gatavs
Gatavs
kalendārs

Šodien vārda dienu svin

 

 

Liesais Napoleons


recopte-mazkaloriju-napoleons

180 °C

5 min

cm

h

Sastāvdaļas:

Kalorijas
Visā izstrādājumā: 2752 kcal
100 gramos: 208 kcal

Ātri un vienkārši pagatvojams deserts, pēc kura baudīšanas nebūs jāmocās sirdsapziņas pārmetumos par daudzajām uzņemtajām kalorijām.

Īstā Napoleona recepte atrodama šeit

Pagatavošana:

Skābo krējumu (vismaz ar 25% tauku saturu) ieliek smalkā sietā, lai notek liekais šķidrums. (Tas ir nepieciešams, lai krēms būtu biezāks. Bet var arī iztikt bez šīs darbības). Katliņā ielej pienu, ieliek vaniļas pāksti (ja tādas nav, var izmantot vaniļas cukuru), un uzliek pienu karsēties. Kamēr tas karsējas, olas sakuļ ar cukuru. Pēc tam olu masā iemaisa kukurūzas cieti (ja tā nav pieejama, der arī kviešu milti). No piena izņem vaniļas pāksti, pārgriež to uz pusēm, izkasa sēkliņas un ieber tās atpakaļ karstajā pienā. Pusi no uzkarsušā piena ielej olu masā un samaisa. Tad olu masu ielej atpakaļ katliņā un uz lēnas uguns karsē, nepārtraukti maisot. Kad masa sabiezējusi, katliņu noņem no uguns.

Krēmam pārklāj pārtikas plēvi, un noliek atdzesēties. Kad krēms ir atdzisis, to ieliek ledusskapī vēl uz aptuveni pusstundu. Pēc tam atdzesēto krēmu saputo ar skābo krējumu.

Katru lavaša plāksni sadursta ar dakšiņu un cepeškrāsnī apbrūnina aptuveni 5 minūtes, lai tā kļūst kraukšķīga. Tā kā cepoties tās zaudēs formu (vietām uzpūtīsies), tad pirms likšanas tortē izceptās plāksnes būs jāsadala vairākos gabalos, lai tās varētu ieklāt vienmērīgi.

Kūkas formā ar noņemamām malām ieklāj kārtu ar izceptajiem lavaša gabaliem, uz tās uzziež krēmu, liek atkal lavaša kārtu, tad krēmu utt. Kūku noslēdz ar krēma kārtu, atstājot neizmantotas dažas plāksnes, kas būs vajadzīgas dekorēšanai. Kūku ieliek ledusskapī atdzesēties vismaz uz pāris stundām. Pirms pasniegšanas kūkas formai noņem sānus, bet kūkas augšu un sānus apbārsta ar sasmalcinātām lavaša drumstalām.

Ja ērtāk produktus ir nevis svērt, bet mērīt ar karotēm, glāzēm vai tasēm, lūdzu, izmantojot rīku . Tāpat, ja ir nepieciešams palielināt vai samazināt porcijas lielumu, lūdzu, izmantot rīku . Abi šie rīki atrodas pie sastāvdaļām

Citiem šobrīd patīk:

Palīgi virtuvē