sīpoli
Viens
lasis
Divi
gatavs
Gatavs
kalendārs

Šodien vārda dienu svin

 

 Banāni ar ēdamām mizām

Japānas pilsētā Okajamā tirdzniecībā nonākuši organiski audzēti banāni, kuru mizas ir ļoti plānas, turklāt vēl ēdamas. Arī pats auglis ir mīkstāks un saldāks. Ja parasti banānos ir 18.3 grami cukura uz 100 gramiem, tad šajos - 24.8 grami uz 100 gramiem.

Banāni ir vieni no populārākajiem augļiem Japānā. Jau ilgus gadus valstī tos importē, piemēram, no Filipīnām, kur klimats to audzēšanai ir labāks. Kompānija "D&T Farm", kas izveidojusi šo brīnumaugli, ar laiku cer importa tirgu apsteigt. Saldā banāna audzēšanas metode paredz agrīnajās augšanas stadijās augli sasaldēt un pēc tam atkausēt. Parasti banānu augšanai nepieciešams 30 grādu siltums, bet "D&T Firm" ir atradis veidu, kā to izaudzēt zemākā temperatūrā. Šobrīd uzņēmums ražo aptuveni 30 mārciņas (13,6 kilogramus) banānu ik nedēļu, ik dienas tirdzniecībā nogādājot vien 10 augļus, no kuriem katrs maskā aptuveni 6 dolārus. Taču pieprasījums pēc tiem ir lielāks nekā piedāvājums.

Kompānijas D&T Farm mājas lapā var izlasīt vairāk par šo projektu. Tiesa, pagaidām vien japāniski.

Dārzkopji jau kopš senatnes mēģina radīt augļus un ogas , kurus var apēst pilnībā, piemēram, vīnogas bez kauliņiem. Nesen ir radīta arī avokado šķirne bez kauliņa viducī. Diemžēl Latvijā pagaidām nav nopērkami ne šādi banāni, ne avokado. Banānu mizas sver aptuveni 36 procentus no banānu svara, avokado kauliņš - aptuveni 33 procentus no augļa kopējā svara.

Publicēts 10.12.2018

Vairāk par mizu daudzuma ietekmi uz augļu, ogu un dārzeņu cenu, var izlasīt šeit

Uz Stāsti & Fakti

Palīgi virtuvē