sīpoli
Viens
lasis
Divi
gatavs
Gatavs
kalendārs

Šodien vārda dienu svin

 

 Zāles pret pārēšanos

Vecgada vakarā izklaidējamies, satiekam savus mīļos, draugus un radus. Tas rada sajūtas, kas raksturo svētkus, taču bieži pēc tiem seko raizes par pārmērīgu ēšanu un tā ietekmi uz lieko svaru. Lai varētu netraucēti ļauties svinībām un neraizēties par kādu lieku kilogramu, BENU Aptiekas pieaicinātā uztura speciāliste Liene Sondore piedāvā vairākus noderīgus padomus:

Dinner
Uz veikalu ar sarakstu

Uz veikalu dodieties ar iepirkumu sarakstu – tā nenopirksiet neko lieku. Labāk izvēlēties kvalitatīvākus produktus un mazāk nekā lētus un ēst daudz!

Kvalitāte, nevis kvantitāte

Ja jūs uzņemat ciemiņus – gatavojiet pamatēdienu un desertu. Galdā nav jābūt daudziem salātiem un uzkodām! Pamatēdienā izvēlieties gaļu vai zivis – ceptas cepeškrāsnī, sutinātas, bet nepārgatavotas. Ēdiena gatavošanā izmantojiet labas kvalitātes Extra Virgine olīveļļu, izmantojiet mazāk sāls, vairāk garšvielu. Atklājiet sev un saviem mīļajiem burvīgo sakņu pasauli – cepti kāļi, rāceņi, selerijas, bietes, ķirbji, topinambūri, batātes u.c. kopā ar ķiplokiem, olīveļļu, garšvielām – lieliska piedeva pamatēdienam.

Vieglāki ēdieni
  • Gatavojiet tradicionālos sautētos kāpostus nedaudz „vieglākus” – sautējiet tos tāpat! Ja nu tomēr ir vēlme ko pievienot – noderēs apelsīnu, mandarīnu vai mājās spiesta ābolu sula un nedaudz muscovado cukura krāsai.
  • Nepelnīti piemirsti ir Briseles kāposti un brokoļi – pāris minūtes blanšēti, pārkaisīti ar Parmas sieru
  • Gatavojiet zaļos salātus. Celiet galdā Ķīnas kāpostus, fenheli, kolrābjus, diakonu, papildiniet tos ar granātābola sēkliņām, riekstiem un apelsīnu gabaliņiem.
  • Zirņus vāriet tikai nedaudz, tie var būt arī kā labs papildinājums saknēm.
Sulu vietā labāk ūdeni

Lieciet uz galda ūdens karafes, varbūt ar kādu citrona šķēlīti, saldētām ogām – būs koši un veselīgi. Nereti galdā tiek celtas saldi sīrupūdeņi un sulas – tās ir tukšās kalorijas, bez kurām var iztikt. Lejiet ūdeni skaistās glāzēs!

Ēst daudz nav pienākums

Atcerieties, ka nekas NAV obligāti jāēd, ja nevēlamies! Svētki nav ēšanas maratons! Svētki ir prieks! Ja nu tomēr mēdzat viesībās pārēsties un to labi apzināties (padoms dāmām) – nevelciet trikotāžas drēbes – tās neļauj just to, ka ēsts ir gana!

Avots: Benu aptieka

Publicēts: 2018.12.28

Uz Stāsti & Fakti

Palīgi virtuvē